Rekordní čtvrtletí završilo úspěšný rok

INVESTIKA realitní fond loni dosáhl zhodnocení v korunové třídě podílových listů 5,48 %. Potvrdil tak svou dlouhodobě stabilní výkonnost a opět naplnil cílový výnos mezi 4 až 6 % ročně. Celkové zhodnocení od založení fondu na podzim roku 2015 činí již bezmála 35 %.

Aktuálně v INVESTIKA realitním fondu zhodnocuje svoje peníze už přes 50 tisíc podílníků a nadále vzrůstá i objem investovaných prostředků. Jen za poslední čtvrtletí roku 2021 přibyla ve fondu více než jedna miliarda korun, což je historický rekord. INVESTIKA realitní fond tak nyní spravuje majetek přesahující 10 miliard korun, čímž se i nadále řadí mezi vůbec největší realitní fondy v Česku.

Důvěru klientů si fond kromě atraktivního výnosu a dlouhodobé stability získává také pečlivým výběrem aktiv do portfolia. Nejde přitom jen o pestrý mix různých druhů nemovitostí, ale také o širokou geografickou diverzifikaci. Ta loni na jaře ještě vzrostla díky akvizici administrativního centra Szyperska Office Center v polské Poznani , jež se stalo vůbec prvním zahraničním aktivem fondu. Na podzim pak přibyla dvě značková servisní centra pro autobusy a nákladní vozy MAN v Gdaňsku a Vratislavi.

Už během prvního čtvrtletí 2022 se fond chystá do portfolia zařadit další atraktivní aktiva jak v Česku, tak v zahraničí. Celkem tak bude k naplňování cílového výnosu přispívat již více než 30 nemovitostí.

Novinky

J. Weinfurtner: Chceme být „ambasadorem“ zajištění na důchod

J. Weinfurtner: Chceme být „ambasadorem“ zajištění na důchod

Obchodní ředitel INVESTIKY Jakub Weinfurtner se v rozhovoru pro časopis Fondshop věnuje mj. i blížící se významné novince pro trh kolektivního investování –dlouhodobému investičnímu produktu. Ten by měl od 1. 1. 2024 nově umožnit investování s daňovou podporou státu i mimo penzijní fondy a investiční životní pojištění, tedy i do fondů společnosti INVESTIKA.

Z úspěchu dlouhodobého investičního produktu může profitovat celá společnost

Z úspěchu dlouhodobého investičního produktu může profitovat celá společnost

Poslanecká sněmovna schválila zavedení dlouhodobého investičního produktu (DIP), který má od ledna 2024 daňově zvýhodnit investování na stáří i mimo penzijní fondy. Nad tím, co DIP může přinést nejen trhu kolektivního investování, ale celé české ekonomice, se zamýšlí předseda představenstva INVESTIKY Petr Čížek.

EFEKTIKA nabízí pohodlné investování do akciového indexu S&P: v korunách, s možností zajištění proti kurzovému riziku a s vratkou vstupního poplatku

EFEKTIKA nabízí pohodlné investování do akciového indexu S&P: v korunách, s možností zajištění proti kurzovému riziku a s vratkou vstupního poplatku

Investiční společnost INVESTIKA nedávno spustila na českém trhu jedinečný produkt zaměřený na akciové trhy. Podílový fond s názvem EFEKTIKA je vhodný zejména k pravidelnému investování a plnění dlouhodobých cílů jako např. zajištění na stáří. Pro koho je fond určený, v čem je EFEKTIKA unikátní a co vše investorům nabízí, vysvětluje portfolio manažer fondu Ján Hanzo.