INVESTIKA realitní fond rozšiřuje svoje investice ve Španělsku

Portfolio INVESTIKA realitního fondu se rozrostlo o novou akvizici. Největší nebankovní retailový nemovitostní fond v Česku a na Slovensku získal do svého vlastnictví pozemek ve Španělsku. Parcela s výhledem na moře disponuje vysokým developerským potenciálem v luxusním rezidenčním segmentu. Vedle řady dalších typů komerčních realit tak fond nyní v různých evropských zemích vlastní již téměř 100 tisíc metrů čtverečních parcel a nemovitostí vhodných pro development.

Nejnovější akvizice zároveň představuje pro INVESTIKA realitní fond posílení přítomnosti v regionu, který již dobře zná. V rámci Španělska se jedná už o druhou akvizici. „Z našeho pohledu představují pozemky v unikátních lokalitách s developerským potenciálem skvělý doplněk do portfolia nejen díky tomu, že je luxusní rezidenční segment stále likvidní, ale rovněž proto, že se průběžně zhodnocují v čase. Tento konkrétní projekt bude zároveň zahrnovat opci se zajištěným výnosem pro INVESTIKA realitní fond a navíc dále prohlubuje geografickou diverzifikaci našich aktiv,“ uvedl portfolio manažer fondu Václav Kovář.

INVESTIKA realitní fond v nadcházejícím období plánuje nově nabytý pozemek postupně připravovat na development s předpokladem následného prodeje. S tím, jak bude povolovací proces postupovat kupředu, bude se nemovitost průběžně zhodnocovat.

Na rozšíření portfolia ve Španělsku chce INVESTIKA realitní fond brzy navázat další akvizicí, kterou právě dokončuje v Polsku. Podle Kováře by tentokrát mělo jít o atraktivní kancelářský objekt ve Varšavě.

 

Novinky

J. Weinfurtner: Chceme být „ambasadorem“ zajištění na důchod

J. Weinfurtner: Chceme být „ambasadorem“ zajištění na důchod

Obchodní ředitel INVESTIKY Jakub Weinfurtner se v rozhovoru pro časopis Fondshop věnuje mj. i blížící se významné novince pro trh kolektivního investování –dlouhodobému investičnímu produktu. Ten by měl od 1. 1. 2024 nově umožnit investování s daňovou podporou státu i mimo penzijní fondy a investiční životní pojištění, tedy i do fondů společnosti INVESTIKA.

Z úspěchu dlouhodobého investičního produktu může profitovat celá společnost

Z úspěchu dlouhodobého investičního produktu může profitovat celá společnost

Poslanecká sněmovna schválila zavedení dlouhodobého investičního produktu (DIP), který má od ledna 2024 daňově zvýhodnit investování na stáří i mimo penzijní fondy. Nad tím, co DIP může přinést nejen trhu kolektivního investování, ale celé české ekonomice, se zamýšlí předseda představenstva INVESTIKY Petr Čížek.

EFEKTIKA nabízí pohodlné investování do akciového indexu S&P: v korunách, s možností zajištění proti kurzovému riziku a s vratkou vstupního poplatku

EFEKTIKA nabízí pohodlné investování do akciového indexu S&P: v korunách, s možností zajištění proti kurzovému riziku a s vratkou vstupního poplatku

Investiční společnost INVESTIKA nedávno spustila na českém trhu jedinečný produkt zaměřený na akciové trhy. Podílový fond s názvem EFEKTIKA je vhodný zejména k pravidelnému investování a plnění dlouhodobých cílů jako např. zajištění na stáří. Pro koho je fond určený, v čem je EFEKTIKA unikátní a co vše investorům nabízí, vysvětluje portfolio manažer fondu Ján Hanzo.