INVESTIKA realitní fond koupil zámek Mitrowicz

Praha, 8. září 2020 – INVESTIKA realitní fond, otevřený podílový fond po několikaměsíční přípravě úspěšně dokončil nákup jedinečného objektu barokního zámku na břehu řeky Lužnice v obci Koloděje nad Lužnicí. Areál Mitrowicz o celkové rozloze 21 573 m2 je národní kulturní památkou, která je využívána jako prostor pro pořádání společenských akcí, konferencí i svateb. Součástí areálu je zámek s kaplí, pivovar, kočárovna, nezastřešená stodola a rozsáhlý park.
Zámek Mitrowicz se stal již 25. nemovitostí v portfoliu fondu. Akvizice objektu, který se nachází v jihočeském kraji zhruba kilometr od soutoku Lužnice a Vltavy je spojená s dalším plánovaným developmentem areálu a jeho následným prodejem strategickému investorovi za předem stanovenou cenu, jenž fondu přináší fixní zhodnocení v souladu s dlouhodobým výnosovým cílem fondu. Toto aktivum vzhledem ke svému současnému využití, spadá do realitního segmentu „hospitality“, rozšiřuje a diverzifikuje portfolio nemovitostí, resp. výnos fondu novým směrem.
„I přes komplikovanou situaci v důsledku pandemie COVID-19 se nám podařilo úspěšně dokončit akvizici historického objektu zaměřeného na krátkodobé luxusní ubytování a další společenské aktivity, který poskytuje garantovaný a výrazně nadstandardní výnos k investovaným prostředkům. S plánovanými dodatečnými investicemi dojde ke zkvalitnění a modernizaci zázemí historického areálu s cílem maximálně využít kapacity, které tento areál nabízí nebo může nabízet a poskytování hospitality služeb na nejvyšší úrovni. Součástí transakce je další development areálu a jeho následný prodej strategickému investorovi za předem stanovenou cenu, která zajišťuje kontinuální výkonnost této investice pro naše investory,” komentoval nejnovější nákup Petr Čížek předseda představenstva INVESTIKA, investiční společnost, a.s. a dodává: „Po několika měsíčním monitorování a vyhodnocování situace související s vlivem pandemie koronaviru na realitní trh, jsme zaměřili naši pozornost na zahraničí. Zejména se jedná o trhy, které nyní nabízejí zajímavější výnosy u komerčních nemovitostí. Plánujeme do konce roku dokončit další nemovitostní transakce v řádech miliard korun.

Novinky

J. Weinfurtner: Chceme být „ambasadorem“ zajištění na důchod

J. Weinfurtner: Chceme být „ambasadorem“ zajištění na důchod

Obchodní ředitel INVESTIKY Jakub Weinfurtner se v rozhovoru pro časopis Fondshop věnuje mj. i blížící se významné novince pro trh kolektivního investování –dlouhodobému investičnímu produktu. Ten by měl od 1. 1. 2024 nově umožnit investování s daňovou podporou státu i mimo penzijní fondy a investiční životní pojištění, tedy i do fondů společnosti INVESTIKA.

Z úspěchu dlouhodobého investičního produktu může profitovat celá společnost

Z úspěchu dlouhodobého investičního produktu může profitovat celá společnost

Poslanecká sněmovna schválila zavedení dlouhodobého investičního produktu (DIP), který má od ledna 2024 daňově zvýhodnit investování na stáří i mimo penzijní fondy. Nad tím, co DIP může přinést nejen trhu kolektivního investování, ale celé české ekonomice, se zamýšlí předseda představenstva INVESTIKY Petr Čížek.

EFEKTIKA nabízí pohodlné investování do akciového indexu S&P: v korunách, s možností zajištění proti kurzovému riziku a s vratkou vstupního poplatku

EFEKTIKA nabízí pohodlné investování do akciového indexu S&P: v korunách, s možností zajištění proti kurzovému riziku a s vratkou vstupního poplatku

Investiční společnost INVESTIKA nedávno spustila na českém trhu jedinečný produkt zaměřený na akciové trhy. Podílový fond s názvem EFEKTIKA je vhodný zejména k pravidelnému investování a plnění dlouhodobých cílů jako např. zajištění na stáří. Pro koho je fond určený, v čem je EFEKTIKA unikátní a co vše investorům nabízí, vysvětluje portfolio manažer fondu Ján Hanzo.