INVESTIKA realitní fond koupil další pozemek v Běchovicích

Praha, 9. listopadu 2020 – INVESTIKA realitní fond, otevřený podílový fond rozšířil svoje portfolio o další investiční pozemek v Praze – Běchovicích. Ten navazuje na dva investiční pozemky, které fond v lokalitě již z dřívějška vlastní. Celková plocha uceleného území vlastněného fondem v Praze – Běchovicích tak vzrostla na 63 700 metrů čtverečních.
Cílem fondu je území prostřednictvím jednotlivých akvizic postupně konsolidovat a co možná nejlépe jej tak připravit na další využití. Potenciál pozemků pro budoucí development je díky jejich exkluzivní poloze v bezprostřední blízkosti sjezdu z východní části Pražského okruhu (aktuálně Štěrboholská spojka) mimořádný. Atraktivitu území navíc podtrhuje citelný nedostatek podobných pozemků v Praze a jejím okolí v kombinaci s očekávaným zvýšením poptávky po logistických areálech. Ty budou čím dál více žádané v důsledku dlouhodobého trendu posilování e-commerce, jenž je v současnosti výrazně umocněn dopady pandemie Covid-19.

INVESTIKA realitní fond vstoupil do lokality v Praze – Běchovicích nákupem prvního pozemku v červnu 2019. V pořadí už třetím pozemkem rozšiřuje plochu o dalších 13 800 metrů čtverečních. „Akvizicí tohoto pozemku pokračujeme v naplňování naší strategie konsolidace a přípravy území pro budoucí development, který dále zvýší hodnotu celého projektu,“ říká portfolio manažer fondu a člen představenstva INVESTIKA, investiční společnosti Václav Kovář. Stávající nastavení spolupráce s partnery v projektu přináší fondu nejen příležitost dosáhnout vysokého fixního zhodnocení a naplnit tak závazky vůči 40 tisícům podílníků, ale také možnost se v případě zájmu podílet na budoucím developmentu celého území.
INVESTIKA realitní fond vlastní široce diverzifikované portfolio, jehož součástí jsou administrativní budovy, logistické areály, developerské projekty, obchodní centrum Galerie Butovice, datové centrum a další projekty přinášející dlouhodobě stabilní a atraktivní výnos. S ohledem na rostoucí zájem klientů a s ním spojený příliv investičních prostředků fond v říjnu oznámil, že bude vhodné příležitosti pro další akvizice vyhledávat nejen na českém trhu, ale také v zahraničí. Do konce roku by tak měl nově vstoupit i na polský realitní trh.

Novinky

J. Weinfurtner: Chceme být „ambasadorem“ zajištění na důchod

J. Weinfurtner: Chceme být „ambasadorem“ zajištění na důchod

Obchodní ředitel INVESTIKY Jakub Weinfurtner se v rozhovoru pro časopis Fondshop věnuje mj. i blížící se významné novince pro trh kolektivního investování –dlouhodobému investičnímu produktu. Ten by měl od 1. 1. 2024 nově umožnit investování s daňovou podporou státu i mimo penzijní fondy a investiční životní pojištění, tedy i do fondů společnosti INVESTIKA.

Z úspěchu dlouhodobého investičního produktu může profitovat celá společnost

Z úspěchu dlouhodobého investičního produktu může profitovat celá společnost

Poslanecká sněmovna schválila zavedení dlouhodobého investičního produktu (DIP), který má od ledna 2024 daňově zvýhodnit investování na stáří i mimo penzijní fondy. Nad tím, co DIP může přinést nejen trhu kolektivního investování, ale celé české ekonomice, se zamýšlí předseda představenstva INVESTIKY Petr Čížek.

EFEKTIKA nabízí pohodlné investování do akciového indexu S&P: v korunách, s možností zajištění proti kurzovému riziku a s vratkou vstupního poplatku

EFEKTIKA nabízí pohodlné investování do akciového indexu S&P: v korunách, s možností zajištění proti kurzovému riziku a s vratkou vstupního poplatku

Investiční společnost INVESTIKA nedávno spustila na českém trhu jedinečný produkt zaměřený na akciové trhy. Podílový fond s názvem EFEKTIKA je vhodný zejména k pravidelnému investování a plnění dlouhodobých cílů jako např. zajištění na stáří. Pro koho je fond určený, v čem je EFEKTIKA unikátní a co vše investorům nabízí, vysvětluje portfolio manažer fondu Ján Hanzo.