Akvizice administrativní budovy Avenir E na Praze 5

Praha, 6. března 2019 – INVESTIKA realitní fond, otevřený podílový fond koupil prémiovou administrativní budovu Avenir E, která se nachází v oblíbené kancelářské čtvrti v Nových Butovicích v Praze 5.

Avenir E je samostatná kancelářská budova, která je součástí komplexu Avenir Business Park. Budova o rozloze necelých sedm tisíc metrů čtverečních byla dokončena v roce 2008 a za tento rok také získala ocenění “Best of Realty”. Budovu tvoří 5 nadzemních podlaží s kancelářskými prostorami i rozlehlé parkoviště. Lokalita, kde se budova Avenir E nachází, je snadno dostupná městskou hromadnou dopravou i autem. Okolí komplexu nabízí také širokou škálu občanské vybavenosti v docházkové vzdálenosti.

„Jedná se již o čtvrtou akvizici fondu za posledních dvanáct měsíců. Po akvizici Aveniru E se v portfoliu fondu nachází sedmnáct nemovitostí v rámci České republiky, z toho čtvrtá v Praze. O lokalitu Nových Butovic je v poslední době mezi investory i nájemci velký zájem, o čemž svědčí i stabilní obsazenost nemovitosti a počet dokončených a probíhajících transakcí. Budova je vyhledávána renomovanými nájemci, významná část nemovitosti je například pronajímána společnosti PORSCHE. Mezi další klíčové atributy nemovitosti řadíme: dochozí vzdálenost od metra, sousedství obchodního centra Galerie Butovice, dostatečný počet parkovacích míst a v neposlední řadě velmi dobrý technický stav budovy. Kalkulovaná výnosnost projektu je na současné úrovni realitního trhu, s potenciálem naplnění dlouhodobého výnosového cíle našeho fondu.“ komentoval nejnovější nákup portfolio manager fondu Ing. Václav Kovář, MRICS, člen představenstva INVESTIKA, investiční společnost, a.s.

O INVESTIKA realitním fondu, otevřeném podílovém fondu

INVESTIKA realitní fond, OPF, jehož obhospodařovatelem je INVESTIKA, investiční společnost a.s., vstoupil na český trh v roce 2015. Fond svým klientům z řad široké veřejnosti nabízí konzervativní investice s atraktivním výnosem. Výnos fondu za poslední tři kalendářní roky přesáhl pětiprocentní hranici. Fondový kapitál fondu činil ke konci února 2019 téměř 3 mld. Kč. Více informací na www.investika.cz.

Novinky

J. Weinfurtner: Chceme být „ambasadorem“ zajištění na důchod

J. Weinfurtner: Chceme být „ambasadorem“ zajištění na důchod

Obchodní ředitel INVESTIKY Jakub Weinfurtner se v rozhovoru pro časopis Fondshop věnuje mj. i blížící se významné novince pro trh kolektivního investování –dlouhodobému investičnímu produktu. Ten by měl od 1. 1. 2024 nově umožnit investování s daňovou podporou státu i mimo penzijní fondy a investiční životní pojištění, tedy i do fondů společnosti INVESTIKA.

Z úspěchu dlouhodobého investičního produktu může profitovat celá společnost

Z úspěchu dlouhodobého investičního produktu může profitovat celá společnost

Poslanecká sněmovna schválila zavedení dlouhodobého investičního produktu (DIP), který má od ledna 2024 daňově zvýhodnit investování na stáří i mimo penzijní fondy. Nad tím, co DIP může přinést nejen trhu kolektivního investování, ale celé české ekonomice, se zamýšlí předseda představenstva INVESTIKY Petr Čížek.

EFEKTIKA nabízí pohodlné investování do akciového indexu S&P: v korunách, s možností zajištění proti kurzovému riziku a s vratkou vstupního poplatku

EFEKTIKA nabízí pohodlné investování do akciového indexu S&P: v korunách, s možností zajištění proti kurzovému riziku a s vratkou vstupního poplatku

Investiční společnost INVESTIKA nedávno spustila na českém trhu jedinečný produkt zaměřený na akciové trhy. Podílový fond s názvem EFEKTIKA je vhodný zejména k pravidelnému investování a plnění dlouhodobých cílů jako např. zajištění na stáří. Pro koho je fond určený, v čem je EFEKTIKA unikátní a co vše investorům nabízí, vysvětluje portfolio manažer fondu Ján Hanzo.