Změna ve statutu fondu

Dobrý den,

rádi bychom Vás informovali, že ke dni 10.9.2018 došlo k drobným změnám ve statutu INVESTIKA realitní fond, OPF.

Změny se týkají:

  • Technická úprava lhůty k vypořádání odkupu. U odkupů do 5 mil. Kč je lhůta k vypořádání odkupu nastavena tak, že je maximálně 30 dnů ode dne stanovení aktuální hodnoty podílového listu (tím dnem je vždy poslední den kalendářního měsíce). U ostatních lhůt k vypořádání odkupu (u odkupů vyšších než 5 mil. Kč) se lhůty i nadále počítají ode dne odkupu, tj. ode dne doručení řádné a úplné žádosti o odkup. Všechny lhůty uvedené ve statutu týkající se vypořádání odkupu podílových listů jsou lhůty maximální.
     

  • Zrušení možnosti uvádět v žádosti o odkup podílových listů jako den odkupu den v budoucnu. V rámci příslušného formuláře – žádosti o odkup podílových listů - jsou však připuštěny další možnosti odkupování podílových listů, které umožnují investorům zvolit různé, pro ně vhodné varianty - jednorázový odkup všech či části podílových listů, pravidelné odkupy podílových listů.
     

  • Aktualizace funkcí členů představenstva investiční společnosti v nemovitostních společnostech vlastněných (přímo či nepřímo) fondem.
    Věříme, že změny ve statutu dále zefektivní chod fondu.

Nový statut naleznete v Dokumentech ke stažení na našem webu.

S pozdravem,
INVESTIKA

Novinky

J. Weinfurtner: Chceme být „ambasadorem“ zajištění na důchod

J. Weinfurtner: Chceme být „ambasadorem“ zajištění na důchod

Obchodní ředitel INVESTIKY Jakub Weinfurtner se v rozhovoru pro časopis Fondshop věnuje mj. i blížící se významné novince pro trh kolektivního investování –dlouhodobému investičnímu produktu. Ten by měl od 1. 1. 2024 nově umožnit investování s daňovou podporou státu i mimo penzijní fondy a investiční životní pojištění, tedy i do fondů společnosti INVESTIKA.

Z úspěchu dlouhodobého investičního produktu může profitovat celá společnost

Z úspěchu dlouhodobého investičního produktu může profitovat celá společnost

Poslanecká sněmovna schválila zavedení dlouhodobého investičního produktu (DIP), který má od ledna 2024 daňově zvýhodnit investování na stáří i mimo penzijní fondy. Nad tím, co DIP může přinést nejen trhu kolektivního investování, ale celé české ekonomice, se zamýšlí předseda představenstva INVESTIKY Petr Čížek.

EFEKTIKA nabízí pohodlné investování do akciového indexu S&P: v korunách, s možností zajištění proti kurzovému riziku a s vratkou vstupního poplatku

EFEKTIKA nabízí pohodlné investování do akciového indexu S&P: v korunách, s možností zajištění proti kurzovému riziku a s vratkou vstupního poplatku

Investiční společnost INVESTIKA nedávno spustila na českém trhu jedinečný produkt zaměřený na akciové trhy. Podílový fond s názvem EFEKTIKA je vhodný zejména k pravidelnému investování a plnění dlouhodobých cílů jako např. zajištění na stáří. Pro koho je fond určený, v čem je EFEKTIKA unikátní a co vše investorům nabízí, vysvětluje portfolio manažer fondu Ján Hanzo.