Novinka v portfoliu: Prvotřídní kancelářský komplex v Polsku

Praha, 8. června 2022 - INVESTIKA realitní fond, největší nebankovní retailový realitní fond v Česku, rozšířil svoje portfolio o špičkový administrativní komplex Tensor v polském městě Gdyně. Transakci v hodnotě více než jedné miliardy korun zrealizoval společně s lucemburskou private equity společností BUD HOLDINGS SA. „Po březnové akvizici výrobně logistického areálu u polské Vratislavi jsme nyní využili příležitost a navýšili váhu kancelářských nemovitostí v našem portfoliu,“ popisuje portfolio manažer INVESTIKA realitního fondu Václav Kovář.


Areál Tensor dokončený v roce 2017 se vyznačuje jak architektonickou kvalitou, tak vynikající polohou v administrativně-obchodní čtvrti Gdyně. Ta spolu s Gdaňskem a Sopotami tvoří dynamicky se rozvíjející region Trojměstí, jenž je podle průzkumů v současnosti nejžádanějším místem pro život v Polsku. Zároveň se v perspektivní polské ekonomice jedná o jeden z pěti nejatraktivnějších regionů pro investory s mimořádným růstovým potenciálem
do budoucna.

Komplex tvořený třemi samostatnými budovami o celkové pronajímatelné ploše přes 20 tisíc metrů čtverečních disponuje certifikátem udržitelnosti BREEAM
Excellent a je nyní plně obsazen. Mezi 15 nájemců patří stabilní mezinárodní společnosti jako například severská finanční skupina Nordea Bank či logistická společnost DB Schenker. Nadstandardní je i vážený průměr délky nájemních smluv (WAULT), jenž v tomto objektu dosahuje 6 let.


Akvizicí komplexu Tensor pokračuje INVESTIKA realitní fond v naplňování své vize stát se nemovitostním fondem se širokou škálou aktiv po celé Evropě a majetkem v hodnotě jedné miliardy eur pod správou. „Náš fondový kapitál díky sílícímu zájmu investorů rychle roste – nyní dosahuje již více než 11 miliard korun. Kromě Česka, Polska a západní Evropy máme teď v hledáčku i akvizice v dalších regionech, jež mají z hlediska dosahování dlouhodobě atraktivního a stabilního výnosu významný potenciál,“ uzavírá Kovář.

Novinky

J. Weinfurtner: Chceme být „ambasadorem“ zajištění na důchod

J. Weinfurtner: Chceme být „ambasadorem“ zajištění na důchod

Obchodní ředitel INVESTIKY Jakub Weinfurtner se v rozhovoru pro časopis Fondshop věnuje mj. i blížící se významné novince pro trh kolektivního investování –dlouhodobému investičnímu produktu. Ten by měl od 1. 1. 2024 nově umožnit investování s daňovou podporou státu i mimo penzijní fondy a investiční životní pojištění, tedy i do fondů společnosti INVESTIKA.

Z úspěchu dlouhodobého investičního produktu může profitovat celá společnost

Z úspěchu dlouhodobého investičního produktu může profitovat celá společnost

Poslanecká sněmovna schválila zavedení dlouhodobého investičního produktu (DIP), který má od ledna 2024 daňově zvýhodnit investování na stáří i mimo penzijní fondy. Nad tím, co DIP může přinést nejen trhu kolektivního investování, ale celé české ekonomice, se zamýšlí předseda představenstva INVESTIKY Petr Čížek.

EFEKTIKA nabízí pohodlné investování do akciového indexu S&P: v korunách, s možností zajištění proti kurzovému riziku a s vratkou vstupního poplatku

EFEKTIKA nabízí pohodlné investování do akciového indexu S&P: v korunách, s možností zajištění proti kurzovému riziku a s vratkou vstupního poplatku

Investiční společnost INVESTIKA nedávno spustila na českém trhu jedinečný produkt zaměřený na akciové trhy. Podílový fond s názvem EFEKTIKA je vhodný zejména k pravidelnému investování a plnění dlouhodobých cílů jako např. zajištění na stáří. Pro koho je fond určený, v čem je EFEKTIKA unikátní a co vše investorům nabízí, vysvětluje portfolio manažer fondu Ján Hanzo.