INVESTIKA realitní fond úspěšně dokončil svou první akvizici

INVESTIKA realitní fond, otevřený podílový fond (dále jen IRF OPF) před koncem srpna 2016 úspěšně dokončil akvizici společnosti Pekařská Office, s.r.o.. Po několikaměsíční přípravě zahrnující právní, finanční a technickou prověrku společnosti i nemovitostí se stal prvním přírůstkem do portfolia IRF OPF komplex dvou kancelářských budov Pekařská Office Park, který se nachází v atraktivní a vyhledávané komerční lokalitě městské části Praha 5. Jedná se o kvalitní kancelářské budovy (Pekařská 14 a Pekařská 16) s užitou plochou téměř 8.000 m2 v blízkosti stanice metra Nové Butovice. Obě budovy splňují veškeré standardní požadavky na moderní kancelářské prostory. Pro nájemce je k dispozici 163 parkovacích míst a restaurace v přízemí. „Akvizice budov Pekařská Office Park je plně v souladu s investiční strategií fondu a splňuje naše požadavky jak z pohledu lokality nemovitosti, tak z pohledu výnosnosti. Potvrzením kvality tohoto projektu je fakt, že si tyto reprezentativní budovy zvolily za své sídlo a pro své dlouhodobé působení v regionu nadnárodní společnosti jako Adidas, Beiersdorf (výrobce a distributor produktů NIVEA, Labello, Hansaplast), DU PONT, HiPP Czech a další,“ okomentoval akvizici Petr Čížek, předseda představenstva INVESTIKA, investiční společnost, a.s.

Novinky

J. Weinfurtner: Chceme být „ambasadorem“ zajištění na důchod

J. Weinfurtner: Chceme být „ambasadorem“ zajištění na důchod

Obchodní ředitel INVESTIKY Jakub Weinfurtner se v rozhovoru pro časopis Fondshop věnuje mj. i blížící se významné novince pro trh kolektivního investování –dlouhodobému investičnímu produktu. Ten by měl od 1. 1. 2024 nově umožnit investování s daňovou podporou státu i mimo penzijní fondy a investiční životní pojištění, tedy i do fondů společnosti INVESTIKA.

Z úspěchu dlouhodobého investičního produktu může profitovat celá společnost

Z úspěchu dlouhodobého investičního produktu může profitovat celá společnost

Poslanecká sněmovna schválila zavedení dlouhodobého investičního produktu (DIP), který má od ledna 2024 daňově zvýhodnit investování na stáří i mimo penzijní fondy. Nad tím, co DIP může přinést nejen trhu kolektivního investování, ale celé české ekonomice, se zamýšlí předseda představenstva INVESTIKY Petr Čížek.

EFEKTIKA nabízí pohodlné investování do akciového indexu S&P: v korunách, s možností zajištění proti kurzovému riziku a s vratkou vstupního poplatku

EFEKTIKA nabízí pohodlné investování do akciového indexu S&P: v korunách, s možností zajištění proti kurzovému riziku a s vratkou vstupního poplatku

Investiční společnost INVESTIKA nedávno spustila na českém trhu jedinečný produkt zaměřený na akciové trhy. Podílový fond s názvem EFEKTIKA je vhodný zejména k pravidelnému investování a plnění dlouhodobých cílů jako např. zajištění na stáří. Pro koho je fond určený, v čem je EFEKTIKA unikátní a co vše investorům nabízí, vysvětluje portfolio manažer fondu Ján Hanzo.