INVESTIKA realitní fond, otevřený podílový fond koupil administrativní budovu Karla Engliše 4 na Praze 5

Praha, 31. července 2019 – INVESTIKA realitní fond, otevřený podílový fond koupil prémiovou administrativní budovu Karla Engliše 4, která se nachází v oblíbené kancelářské čtvrti Anděl na Praze 5.

Nemovitost na adrese Karla Engliše 4, Praha 5 je šestipatrová moderní kancelářská budova s podzemním parkingem o rozloze necelých 4.500 metrů čtverečních. Budova byla dokončena v roce 2006 a je charakteristická svou skleněnou fasádou. Lokalita Anděl, kde se budova nachází, je snadno dostupná městskou hromadnou dopravou i autem. V okolí nemovitosti s výbornou občanskou vybaveností se nachází bezpočet restaurací, kaváren a obchodů nejen v rámci obchodního centra Nový Smíchov.

Jedná se již o pátou akvizici fondu za posledních dvanáct měsíců, kde akvizici Karla Engliše 4 předcházely dvě menší transakce – koupě administrativní budovy v centru Strakonic s kotevním nájemcem Českou spořitelnou a pozemku v Praze – Běchovicích. Po zatím poslední akvizici budovy Karla Engliše 4 se v portfoliu fondu nachází dvacet nemovitostí v rámci České republiky, z toho šest v Praze.

„O lokalitu Anděl je v poslední době mezi investory i nájemci velký zájem, o čemž svědčí i stabilní obsazenost nemovitostí, výstavba nových kancelářských budov a počet dokončených a probíhajících transakcí. Budova – Karla Engliše 4 je vyhledávána renomovanými nájemci, mezi které patří například společnosti CHEP, Boston Scientific a Air France. Mezi další klíčové atributy nemovitosti řadíme: dochozí vzdálenost od metra a obchodního centra Nový Smíchov, dostatečný počet parkovacích míst a v neposlední řadě velmi dobrý technický stav budovy. Kalkulovaná výnosnost projektu je na současné úrovni realitního trhu, s potenciálem naplnění dlouhodobého výnosového cíle našeho fondu.“ komentoval nejnovější nákup portfolio manager fondu Ing. Václav Kovář, MRICS, člen představenstva INVESTIKA, investiční společnost, a.s.

O INVESTIKA realitním fondu, otevřeném podílovém fondu

INVESTIKA realitní fond, OPF, jehož obhospodařovatelem je INVESTIKA, investiční společnost a.s., vstoupil na český trh v roce 2015. Fond svým klientům z řad široké veřejnosti nabízí konzervativní investice s atraktivním výnosem. Výnos fondu za poslední tři kalendářní roky přesáhl pětiprocentní hranici. Fondový kapitál fondu činil ke konci červen 2019 téměř 4 mld. Kč. Více informací na www.investika.cz.

Novinky

J. Weinfurtner: Chceme být „ambasadorem“ zajištění na důchod

J. Weinfurtner: Chceme být „ambasadorem“ zajištění na důchod

Obchodní ředitel INVESTIKY Jakub Weinfurtner se v rozhovoru pro časopis Fondshop věnuje mj. i blížící se významné novince pro trh kolektivního investování –dlouhodobému investičnímu produktu. Ten by měl od 1. 1. 2024 nově umožnit investování s daňovou podporou státu i mimo penzijní fondy a investiční životní pojištění, tedy i do fondů společnosti INVESTIKA.

Z úspěchu dlouhodobého investičního produktu může profitovat celá společnost

Z úspěchu dlouhodobého investičního produktu může profitovat celá společnost

Poslanecká sněmovna schválila zavedení dlouhodobého investičního produktu (DIP), který má od ledna 2024 daňově zvýhodnit investování na stáří i mimo penzijní fondy. Nad tím, co DIP může přinést nejen trhu kolektivního investování, ale celé české ekonomice, se zamýšlí předseda představenstva INVESTIKY Petr Čížek.

EFEKTIKA nabízí pohodlné investování do akciového indexu S&P: v korunách, s možností zajištění proti kurzovému riziku a s vratkou vstupního poplatku

EFEKTIKA nabízí pohodlné investování do akciového indexu S&P: v korunách, s možností zajištění proti kurzovému riziku a s vratkou vstupního poplatku

Investiční společnost INVESTIKA nedávno spustila na českém trhu jedinečný produkt zaměřený na akciové trhy. Podílový fond s názvem EFEKTIKA je vhodný zejména k pravidelnému investování a plnění dlouhodobých cílů jako např. zajištění na stáří. Pro koho je fond určený, v čem je EFEKTIKA unikátní a co vše investorům nabízí, vysvětluje portfolio manažer fondu Ján Hanzo.