INVESTIKA realitní fond koupil Obchodní centrum Galerie Butovice v Praze

IINVESTIKA realitní fond, otevřený podílový fond koupil Obchodní centrum Galerie Butovice, které se nachází v oblíbené kancelářské čtvrti v Nových Butovicích na Praze 5.

Galerie Butovice je šesté největší obchodní centrum v Praze svíce než osmdesáti nájemci a téměř 100% obsazeností. Centrum bylo rozsáhle zrekonstruováno vletech 2016 –2017 a v roce 2018 byla k centru přistavena prodejna nábytku Kika, která má s centrem uzavřenu dlouhodobou nájemní smlouvu. Nemovitost nabízí přes padesát tisíc metrů čtverečních pronajímatelné plochy rozložené do dvou pater a její součástí je i přes 1400 parkovacích stání pro návštěvníky. Mezi největší nájemce patří společnosti Kika, Albert, H&Mnebo Electro World. Obchodní centrum s výbornou dopravní dostupností se nachází uprostřed dynamicky se rozrůstající rezidenční a kancelářské oblasti v bezprostřední blízkosti stanice metra Nové Butovice.

Akvizice Centra Nové Butovice splňuje podmínky statutu fondu a potvrzuje naši orientaci na prémiová aktiva sdlouhodobě stabilním příjmem. Jedná se o první výhradně retailovou akvizici fondu, která se zároveň stává největší nemovitostí v portfoliu, což podstatně vylepšuje naši sektorovou diverzifikaci, kde byl doposud majoritně zastoupen kancelářský segment. Poptávka po prodejních plochách v obchodních centrech je stále silná a obchodní centrum Nové Butovice není výjimkou, navíc další významný development obchodních center se v České republice nepředpokládá. Díky své pozici v blízkosti velkých kancelářských center dnes Galerie Butovice nabízí své služby přibližně 20.000 kancelářským pracovníkům v nejbližším okolí a spádová oblast do deseti minut jízdy autem zahrnuje 200.000 potenciálních zákazníků.“ komentoval retailový trh a nejnovější nákup portfolio manager fondu Ing. Václav Kovář, MRICS, člen představenstva INVESTIKA, investiční společnost, a.s.

Tato akvizice také vypovídá o dynamickém růstu INVESTIKA realitní fond, který začtyři roky od svého založení uskutečnil již deset transakcí v řádech miliard korun. Za rok 2019 fond provedl již 6 akvizic a v současnosti vlastní 22 nemovitostí v rámci České republiky.

O INVESTIKA realitním fondu, otevřeném podílovém fondu

INVESTIKA, investiční společnost a.s., vstoupil na český trh v roce 2015. Fond svým klientům z řad široké veřejnosti nabízí konzervativní investice s atraktivním výnosem. Výnos fondu za poslední 3 kalendářní roky přesáhl 5% hranici. Fondový kapitál fondu činil ke konci září 2019 přes 4,5mld. Kč. Více informací na www.investika.cz

Novinky

J. Weinfurtner: Chceme být „ambasadorem“ zajištění na důchod

J. Weinfurtner: Chceme být „ambasadorem“ zajištění na důchod

Obchodní ředitel INVESTIKY Jakub Weinfurtner se v rozhovoru pro časopis Fondshop věnuje mj. i blížící se významné novince pro trh kolektivního investování –dlouhodobému investičnímu produktu. Ten by měl od 1. 1. 2024 nově umožnit investování s daňovou podporou státu i mimo penzijní fondy a investiční životní pojištění, tedy i do fondů společnosti INVESTIKA.

Z úspěchu dlouhodobého investičního produktu může profitovat celá společnost

Z úspěchu dlouhodobého investičního produktu může profitovat celá společnost

Poslanecká sněmovna schválila zavedení dlouhodobého investičního produktu (DIP), který má od ledna 2024 daňově zvýhodnit investování na stáří i mimo penzijní fondy. Nad tím, co DIP může přinést nejen trhu kolektivního investování, ale celé české ekonomice, se zamýšlí předseda představenstva INVESTIKY Petr Čížek.

EFEKTIKA nabízí pohodlné investování do akciového indexu S&P: v korunách, s možností zajištění proti kurzovému riziku a s vratkou vstupního poplatku

EFEKTIKA nabízí pohodlné investování do akciového indexu S&P: v korunách, s možností zajištění proti kurzovému riziku a s vratkou vstupního poplatku

Investiční společnost INVESTIKA nedávno spustila na českém trhu jedinečný produkt zaměřený na akciové trhy. Podílový fond s názvem EFEKTIKA je vhodný zejména k pravidelnému investování a plnění dlouhodobých cílů jako např. zajištění na stáří. Pro koho je fond určený, v čem je EFEKTIKA unikátní a co vše investorům nabízí, vysvětluje portfolio manažer fondu Ján Hanzo.