INVESTIKA realitní fond koupil budovu technologického centra v Písku

INVESTIKA realitní fond, otevřený podílový fond koupil budovu technologického centra v Písku Praha, 6. března 2020 – INVESTIKA realitní fond, otevřený podílový fond úspěšně dokončil nákup moderního kancelářsko-technologického komplexu v Písku. Pětipodlažní objekt s více než 5.500 m2 pronajímatelné plochy byl na počátku roku 2014 kompletně zrekonstruován. Nyní je ze tří čtvrtin využíván jako kancelářská budova a zbylé prostory tvoří moderní datové centrum. Budova těží ze své dobré dopravní dostupnosti a těsné blízkosti průmyslové zóny Písek – Sever, největší průmyslové zóny v Jihočeském kraji. „Jedná se o první akvizici v tomto kalendářním roce, která navazuje na několikaměsíční přípravu. Akvizicí technologického centra v Písku se portfolio dále sektorově i regionálně diverzifikuje a rozšiřuje se na dvacet tři nemovitostí v rámci České republiky. Zakoupená budova prošla přestavbou z původního objektu kasáren ukončenou v roce 2014. Budova je ve výborném technickém stavu. Hlavním nájemcem, s dlouhodobou nájemní smlouvou, je společnost Technologické centrum Písek. Dalšími nájemci jsou převážně společnosti operující v přilehlé průmyslové zóně. Mezi přednosti budovy řadíme kvalitní kancelářské zázemí, výbornou dostupnost městskou dopravou, vlastní parkoviště sloužící pro potřeby nájemců, společnou recepci a restauraci přímo v budově. Dlouhodobým přínosem je předpokládaný development v okolí objektu, který by po jeho dokončení měl zvýšit hodnotu nemovitosti. Vážený průměr délky uzavřených nájemních smluv přesahuje 15 let, což pozitivně přispívá ke stabilitě dokončené investice. Kalkulovaná výnosnost projektu je na současné úrovni regionálního realitního trhu, s potenciálem naplnění dlouhodobého výnosového cíle našeho fondu,“ komentoval nejnovější nákup portfolio manager fondu Ing. Václav Kovář, MRICS, člen představenstva INVESTIKA, investiční společnost, a.s.

Novinky

J. Weinfurtner: Chceme být „ambasadorem“ zajištění na důchod

J. Weinfurtner: Chceme být „ambasadorem“ zajištění na důchod

Obchodní ředitel INVESTIKY Jakub Weinfurtner se v rozhovoru pro časopis Fondshop věnuje mj. i blížící se významné novince pro trh kolektivního investování –dlouhodobému investičnímu produktu. Ten by měl od 1. 1. 2024 nově umožnit investování s daňovou podporou státu i mimo penzijní fondy a investiční životní pojištění, tedy i do fondů společnosti INVESTIKA.

Z úspěchu dlouhodobého investičního produktu může profitovat celá společnost

Z úspěchu dlouhodobého investičního produktu může profitovat celá společnost

Poslanecká sněmovna schválila zavedení dlouhodobého investičního produktu (DIP), který má od ledna 2024 daňově zvýhodnit investování na stáří i mimo penzijní fondy. Nad tím, co DIP může přinést nejen trhu kolektivního investování, ale celé české ekonomice, se zamýšlí předseda představenstva INVESTIKY Petr Čížek.

EFEKTIKA nabízí pohodlné investování do akciového indexu S&P: v korunách, s možností zajištění proti kurzovému riziku a s vratkou vstupního poplatku

EFEKTIKA nabízí pohodlné investování do akciového indexu S&P: v korunách, s možností zajištění proti kurzovému riziku a s vratkou vstupního poplatku

Investiční společnost INVESTIKA nedávno spustila na českém trhu jedinečný produkt zaměřený na akciové trhy. Podílový fond s názvem EFEKTIKA je vhodný zejména k pravidelnému investování a plnění dlouhodobých cílů jako např. zajištění na stáří. Pro koho je fond určený, v čem je EFEKTIKA unikátní a co vše investorům nabízí, vysvětluje portfolio manažer fondu Ján Hanzo.