INVESTIKA realitní fond koupila trofejní nemovitost - vilu v exkluzivní části Vinohrad

INVESTIKA realitní fond, otevřený podílový fond (dále také jako „fond“) v říjnu úspěšně dokončil další transakci. Tentokrát se jedná o trofejní nemovitost, historickou Vilu U Zvonařky, u níž lze předpokládat, že její hodnota v čase poroste. Po dokončení této akvizice vlastní fond 16 nemovitostí ve 13 městech České republiky.

Budova o celkové ploše 757,5 m2 je umístěna v tradiční rezidenční lokalitě Praha - Vinohrady. Jedná se o jednu z nejžádanějších častí města jak pro rezidenční využití, tak pro exkluzivní kanceláře či reprezentativní sídlo společnosti.

„Akvizice splňuje zákonné požadavky definované statutem fondu INVESTIKA, RF, OPF. O danou lokalitu je velký zájem ze strany potenciálních nájemců a kalkulovaná výnosnost projektu je na současné úrovni realitního trhu pro obdobné nemovitosti. Nemovitost je ve velmi dobrém technickém stavu a má nadstandardně řešené technologické zázemí. Výstupy z technické a právní prověrky nevybočují z tržních standardů pro obdobné historické nemovitosti v centru Prahy. Budova je i velmi dobře likvidní, protože nabídka podobných nemovitostí je podstatně omezena, a navíc luxusní segment dobře uchovává hodnotu v době ekonomické krize. Vila byla pořízena prostřednictvím konkurzu, a proto lze očekávat, že cena je na tržní úrovni.“ komentoval nejnovější nákup Václav Kovář, člen představenstva INVESTIKA, investiční společnost, a.s., která fond obhospodařuje.

O realitním podílovém fondu INVESTIKA

INVESTIKA realitní podílový fond, otevřený podílový fond, jehož obhospodařovatelem je
INVESTIKA, investiční společnost a.s., vstoupil na český trh v roce 2015. Fond svým klientům z řad široké
veřejnosti nabízí konzervativní investice s atraktivním výnosem. Výnos fondu za rok 2017 dosáhl
úrovně 5,04 % p.a. Fondový kapitál fondu činil k 31.10.2018 cca 2,12 mld. Kč. Více na www.investika.cz.

News

J. Weinfurtner: Chceme být „ambasadorem“ zajištění na důchod

J. Weinfurtner: Chceme být „ambasadorem“ zajištění na důchod

Obchodní ředitel INVESTIKY Jakub Weinfurtner se v rozhovoru pro časopis Fondshop věnuje mj. i blížící se významné novince pro trh kolektivního investování –dlouhodobému investičnímu produktu. Ten by měl od 1. 1. 2024 nově umožnit investování s daňovou podporou státu i mimo penzijní fondy a investiční životní pojištění, tedy i do fondů společnosti INVESTIKA.

Z úspěchu dlouhodobého investičního produktu může profitovat celá společnost

Z úspěchu dlouhodobého investičního produktu může profitovat celá společnost

Poslanecká sněmovna schválila zavedení dlouhodobého investičního produktu (DIP), který má od ledna 2024 daňově zvýhodnit investování na stáří i mimo penzijní fondy. Nad tím, co DIP může přinést nejen trhu kolektivního investování, ale celé české ekonomice, se zamýšlí předseda představenstva INVESTIKY Petr Čížek.

EFEKTIKA nabízí pohodlné investování do akciového indexu S&P: v korunách, s možností zajištění proti kurzovému riziku a s vratkou vstupního poplatku

EFEKTIKA nabízí pohodlné investování do akciového indexu S&P: v korunách, s možností zajištění proti kurzovému riziku a s vratkou vstupního poplatku

Investiční společnost INVESTIKA nedávno spustila na českém trhu jedinečný produkt zaměřený na akciové trhy. Podílový fond s názvem EFEKTIKA je vhodný zejména k pravidelnému investování a plnění dlouhodobých cílů jako např. zajištění na stáří. Pro koho je fond určený, v čem je EFEKTIKA unikátní a co vše investorům nabízí, vysvětluje portfolio manažer fondu Ján Hanzo.