23,0

bln CZK

Fund capital 31.10. 2023

79

K

Investors

8

Funds under Management

News

J. Weinfurtner: Chceme být „ambasadorem“ zajištění na důchod

J. Weinfurtner: Chceme být „ambasadorem“ zajištění na důchod

Obchodní ředitel INVESTIKY Jakub Weinfurtner se v rozhovoru pro časopis Fondshop věnuje mj. i blížící se významné novince pro trh kolektivního investování –dlouhodobému investičnímu produktu. Ten by měl od 1. 1. 2024 nově umožnit investování s daňovou podporou státu i mimo penzijní fondy a investiční životní pojištění, tedy i do fondů společnosti INVESTIKA.

Z úspěchu dlouhodobého investičního produktu může profitovat celá společnost

Z úspěchu dlouhodobého investičního produktu může profitovat celá společnost

Poslanecká sněmovna schválila zavedení dlouhodobého investičního produktu (DIP), který má od ledna 2024 daňově zvýhodnit investování na stáří i mimo penzijní fondy. Nad tím, co DIP může přinést nejen trhu kolektivního investování, ale celé české ekonomice, se zamýšlí předseda představenstva INVESTIKY Petr Čížek.

EFEKTIKA nabízí pohodlné investování do akciového indexu S&P: v korunách, s možností zajištění proti kurzovému riziku a s vratkou vstupního poplatku

EFEKTIKA nabízí pohodlné investování do akciového indexu S&P: v korunách, s možností zajištění proti kurzovému riziku a s vratkou vstupního poplatku

Investiční společnost INVESTIKA nedávno spustila na českém trhu jedinečný produkt zaměřený na akciové trhy. Podílový fond s názvem EFEKTIKA je vhodný zejména k pravidelnému investování a plnění dlouhodobých cílů jako např. zajištění na stáří. Pro koho je fond určený, v čem je EFEKTIKA unikátní a co vše investorům nabízí, vysvětluje portfolio manažer fondu Ján Hanzo.

Benefits of mutual investment funds

Mutual investment funds pool money from individuals to access returns from assets worth even billions of crowns. Most individual investors wouldn’t be able to make such investments on their own. 

Attractive returns

Mutual funds give access to yields from assets worth billions of crowns even when investing small sums.

Risk diversification

Investing in multiple assets within the class limits risks.

Professional management

Teams of experienced portfolio managers and investment experts manage the assets of our funds.

Liquidity

The certificates of our funds – both retail and qualified investor types – trade daily. You can redeem your investments promptly.

Focusing on sectors in which we have deep expertise

We have been active in the Czech real estate market for over two decades. Our investment strategy also draws on vast professional experiences our team members got while previously working for many international financial companies.

INVESTIKA real estate fund is an open-ended mutual fund. It is one of the leading retail mutual funds on the Czech market. Thanks to its stable and attractive returns, it is regularly among the top real estate funds in performance rankings

MORE INFORMATION